Pozostałe

Jak złagodzić dolegliwości, używając folii aluminiowej?

Jak złagodzić dolegliwości, używając folii aluminiowej?

Właściwości folii aluminiowej są dość interesujące – pozwalają na jej zastosowanie nie tylko zgodnie z przeznaczeniem, czyli w kuchni, lecz także poza nią. Jedna strona produktu przepuszcza ciepło, a druga je zatrzymuje, w związku z czym folia sprawdza się w celach leczniczych. Pomaga łagodzić dyskomfort i ból w przypadku mniej skomplikowanych schorzeń. Przeczytaj ten krótki wpis i zobacz, kiedy warto sięgnąć po folię aluminiową!

Na bóle stawów

Jeśli doskwierają Ci bóle stawów, kręgosłupa i mięśni, możesz wypróbować leczniczego działania folii aluminiowej. Jak to zrobić? Owiń bolące miejsce błyszczącą (zatrzymującą ciepło) stroną produktu do wewnątrz. Na folię nałóż bandaż, aby uniemożliwić jej zsunięcie. Dzięki takiemu opatrunkowi ciepło wytwarzane przez organizm zostanie zatrzymane w ciele.

Na opuchnięte powieki i zmęczenie

Folia aluminiowa sprawdzi się także do zmniejszenia opuchlizny powiek. Wystarczy, że wytniesz dwa fragmenty folii wielkości oczu, umieścisz je na kilkanaście minut w zamrażarce, a następnie przyłożysz do opuchniętych powiek. W ten sposób zmniejszysz nie tylko nieprzyjemną opuchliznę, lecz także zmniejszysz zmęczenie.

Na zimne stopy

Jeżeli Twoim problemem są bezustannie zimne stopy bądź dłonie, dobrym pomysłem może być użycie folii aluminiowej w celu ich ogrzania. Musisz jedynie owinąć marznące części ciała folią, a następnie nałożyć na nie skarpetki i rękawiczki. W ten sposób Twoje stopy lub dłonie szybciej się rozgrzeją. Możesz też przed nałożeniem folii posmarować zimne części ciała kremem, który je dodatkowo nawilży i odżywi.

Na oparzenia

Folii aluminiowej użyjesz również do złagodzenia niewielkich oparzeń. Najpierw przemyj ranę zimną wodą, a następnie ją wysusz, posmaruj kremem na oparzenia i owiń folią, dzięki której maść znacznie szybciej się wchłonie. Opatrunek ochronisz przed zsuwaniem się, stosując bandaż.

Na blizny pooperacyjne

Po zabiegu chirurgicznym niestety często pozostają blizny. Aby skóra szybciej się zregenerowała, możesz owinąć miejsce ich powstania folią aluminiową.

Folię, która przyda się zarówno do przygotowywania posiłków, jak i złagodzenia nieprzyjemnych dolegliwości, oferuje marka Stella: https://www.stella.com.pl/oferta/folie-kuchenne. Niekoniecznie musisz korzystać z omawianego produktu w kuchni, by zdecydować się na jego zakup. Dzięki różnorodnym zastosowaniom (warto też pamiętać o nieopisanych we wpisie czyszczących właściwościach artykułu) i niskiej cenie folii wiele osób regularnie się w nią zaopatruje. Nigdy nie wiadomo, kiedy folia aluminiowa przyda się również Tobie.