Zupy

Zimowe zupy – wspaniały smak i skuteczny detoks

Zimowe zupy – wspaniały smak i skuteczny detoks

Czy zimą oczyszczanie organizmu ze szkodliwych toksyn staje się trudniejszym zadaniem? Niskie temperatury sprawiają, że chętniej sięgamy po pożywne dania, odkładając na bok lekkie, warzywne i owocowe przekąski – tak ważne w walce o zdrowie. Czy oznacza to, że zimą skuteczny detoks nie jest możliwy? Wręcz przeciwnie.

Detoks zimą

O tej porze roku cennym wsparciem w walce o zdrowie mogą się okazać smaczne i pożywne zupy, które jednocześnie oczyszczą nasz organizm z niebezpiecznych substancji. Po jakie przepisy warto zatem sięgać w okresie zimowym? Postanowiliśmy sprawdzić to w rankingu najlepszych zup na www.kulinarna.pl i wybrać najciekawsze propozycje dla Państwa. Jedną z ciekawszych zup, która ułatwi nam zimowe oczyszczanie organizmu, będzie zupa z brokułów. Jej przygotowanie jest proste. Głównymi składnikami będą tu brokuły, obok których powinny się pojawić: seler naciowy, cebula oraz czosnek. Wskazane jest też dodatnie do takiej zupy innego zielonego warzywa – najlepiej szpinaku.

Taka zupa, doprawiona świeżymi ziołami, będzie nie tylko smacznym, ale i zbawiennym dla naszego zdrowa daniem. Inną propozycją, idealną na zimowe mrozy, jest zupa z buraków. Te warzywa rewelacyjnie sprawdzają się w walce z toksynami, stanowią też cenne wsparcie dla naszej wątroby.

Wartościowa zupa z buraka

By zupa z buraków nabrała jeszcze większej wartości, warto wykorzystać tutaj takie dodatki, jak ziołowe przyprawy oraz nasiona szałwii hiszpańskiej. Oczyszczającymi właściwościami może się też pochwalić zupa, w której głównymi składnikami są bataty. Te oryginalne, słodkie ziemniaki, są rewelacyjnym źródłem witamin A i C, dzięki czemu nie tylko pomogą nam oczyścić organizm z toksyn, a dodatkowo staną się cennym wsparciem dla układu immunologicznego. W okresie zimowym, gdy grypą i przeziębieniem można się zarazić niemal wszędzie, wysoka odporność organizmu jest przecież sprawą bardzo ważną.